در حال بارگیری...
(Compensation BACKLIGHT (BLC چیست؟
10 اکتبر

(Compensation BACKLIGHT (BLC چیست؟

(Compensation BACKLIGHT (BLC چیست؟

BLC هم نوعی دیگر از ویژگیهای موجود در دوربین مداربسته برای تنظیم و بهینه سازی روشنایی تصویر می باشد. در مکانهایی نزدیک به درب ورودی یا پنجره ها اکثرا نور آفتاب مستقیما به لنز دوربین تابیده و منجر به تیره شدن تصویر میگردد و زمانی که فردی  وارد شود این نور برای جلوگیری از تشخیص درست آن میشود.
BLC این ویژگی در دوربین های مداربسته می باشد که نور پس زمینه و پیش زمینه عکس را  در دوربین تنظیم میکند. این قابلیت ابتدا تصویر را به چند قسمت متفاوت تقسیم میشود و روشنایی هر منطقه را به صورت جداگانه تنظیم میکند. این قابلیت نور را در نقطه های دارد که دارای روشنایی بیش از حد نرمال است و ان را کاهش می دهد.
با این حال، باید به این موارد توجه داشته باشید که BLC نیز دارای محدودیت هایی است به خصوص در هنگام اصلاح روشنایی در مکان هایی که دارای اختلاف شدید در سطوح نور می باشد. برای حل این مشکل و گرفتن نتیجه عالی ، تکنولوژی WDR به وجود آمد که  در ادامه به توضیح تفاوتهای  آن میپردازیم.
WDR نیز مثل BLC اما به طور کلی خیلی پیشرفته تر از آن، به بهبود تعادل روشنایی در تصاویری با بازه دینامیکی بسیار بالا کمک میکند. بازه دینامیکی یک اصطلاحی است که برای بیان تفاوتهای موجود در مقادیر قابل اندازه گیری یک کمیتی است. در قابلیت WDR نیز این اصطلاح به نسبت میان روشن ترین و تاریک ترین عناصر موجود در یک تصویر اشاره دارد. WDR بیشتر برای مکان هایی با اختلافات شدید سطوح نوری مانند درب های ورودی و … مناسب است و از تکنولوژی اسکن دوگانه Double Scan technology برای اصلاح تصاویر استفاده میکند.
حسگر تصویر دوربین های مجهز به قابلیت WDR دارای دو بخش میباشد.

دیدگاه خود را بنویسید