در حال بارگیری...
یک سرور CCTV چیست؟
15 نوامبر

یک سرور CCTV چیست؟

یک سرور CCTV چیست؟

سرورها در واقع رایانه های معمولی با ظرفیت بالاتر و قابلیت های گرافیکی پیچیده تر هستند و همیشه به عنوان سرور اصلی به سایر رایانه های شبکه در دسترس هستند. وظیفه یک سرور کامپیوتری ذخیره، بازیابی و ارسال اطلاعات به کامپیوترهای دیگر در شبکه است. یک نمونه جالب از این مقیاس بزرگتر، شبکه کامپیوتری جهانی یا اینترنت است که وابسته به تعداد زیادی سرور در سراسر جهان است.
سرورها در نصب دوربین های مدار بسته می توانند به جای ضبط کننده های NVR استفاده شوند. به طور معمول دستگاه های ضبط NVR برای نظارت، کنترل و مدیریت مکان برای ضبط تصاویر در یک بستر شبکه استفاده می شوند. اما گاهی اوقات به دلیل وجود سرورهای قدرتمند با ظرفیت خالی در دفاتر یا سازمان های بزرگ و یا ارائه توابع پیچیده تصویر تصویری استفاده می شود.

شایستگی استفاده از سرور
1. امکان نصب چندین نرم افزار در سرورها وجود دارد، هر کدام با ویژگی ها و گزینه های مختلف. این نرم افزار به صورت رایگان بر روی برخی از نرم افزارهای vms مانند hikvision ivms و dahua pss است. اما در دیگران، آن را هزینه می کند. مانند نرم افزار آبی آبی، که نسبتا ارزان است یا نرم افزار مانند نقطه عطفی، exacq، Avigilon، که هزینه بیشتری را نیاز دارند.
2. سرورها بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانند چندین هزار دوربین را در زیر شبکه شبکه پشتیبانی کنند.
3. در سرورها، ممکن است نرم افزاری را نصب کنید که دارای ویژگی های پیشرفته مانند فقط خواندن، تشخیص چهره، شمارش افراد، شناسایی خطوط عبور، تشخیص نفوذ و غیره است.
4. سرورها قابلیت ذخیره سازی بالاتر از NVR ها دارند. در نتیجه، آنها امنیت بیشتری برای ذخیره و بازیابی اطلاعات دارند.
5. سرورها با پردازنده های قوی در ساختار آنها دارای سرعت کارایی بالا هستند.
معایب استفاده از سرور
1. سرورها دارای قدرت بیشتری نسبت به ضبط کننده های NVR، و ارتقاء و هزینه های نگهداری آنها بسیار بالاتر از NVR است.
2. توانایی استفاده از تکنولوژی POE در سرورها در دسترس نیست. در نتیجه، اگر تمایل به استفاده از POE در نصب دوربین مداربسته وجود داشته باشد، باید برای خرید سوئیچهای POE، مقدار زیادی پول صرف شود.

دیدگاه خود را بنویسید