در حال بارگیری...
پورت ESATA در دوربین مدار بسته چیست؟
28 آگوست

پورت ESATA در دوربین مدار بسته چیست؟

پورت ESATA در دوربین مدار بسته چیست؟

دستگاه های ضبط تصاویر دوربین مدار بسته مثل DVR و NVR دارای پورت های مختلفی هستند. به جهت انتقال و استخراج اطلاعات از این دستگاه ها پورت های مختلفی بر روی آنها تعبیه گردیده است. از انواع آنها می توان به پورت های SATA و ESATA اشاره کرد که در ادامه به معرفی آنهاخواهیم پرداخت.

به زبان ساده از جهت کاربردی این درگاه ها به منزله پورت های موجود بر روی مادر بورد های معمولی کامپیوتر ها می باشند که برای آسانی استفاده از دستگاه های جانبی مثل انواع هارد (غیر اکسترنال) مورد استفاده قرار میگیرند .

به جهت ذخیره اطلاعات بر روی هارد های نصب شده در دستگاه های ضبط DVR و NVR، از درگاه های SATA و ESATA استفاده می گردد. سرعت ذخیره سازی داده ها بوسیله این پورت ها، بسیار بالا می باشد.
تفاوت SATA و ESATA
SATA مخفف عبارت (Serial Advanced Technology Attachment)به معنای تکنولوژی ارتباطی پیشرفته می باشد. از این تکنولوژی به جهت انتقال داده ها از مادربرد به درایو ها و یا هارد دیسک ها استفاده می شود.
ESATA (external SATA) در حقیقت همان تکنولوژی SATA می باشد با این تفاوت که در آن انتقال اطلاعات بر روی هارد دیسک های اکسترنال انجام می شود. در تکنولوژی ESATA به علت آنکه اطلاعات کد گذاری و ترجمه نمی شوند، سرعت ذخیره اطلاعات در آنها بسیار بالاتر و نسبت به USB 2 سریع تر می باشد.
در انتها در زمان تصمیم برای انتخاب و استفاده از هر کدام از این پورت های ارتباطی الزامی است به دو نکته توجه کنید:

نخست باید توجه داشته باشید که هر دو پورت SATA و ESATA فقط وظیفه ی انتقال اطلاعات را بر عهده داشته و به هیچ عنوان تامین کننده ی برق درایورها نمی باشند.
نکته دیگر اینکه هارد های اکسترنال خارجی External و یا ESATA جهت ضبط تصاویر دوربین مناسب نبوده و فقط می توان از آنها برای پشتیبان گیری استفاده کرد.

دیدگاه خود را بنویسید