در حال بارگیری...
لنز موتورایز Motorized zoom lens
27 آگوست

لنز موتورایز Motorized zoom lens

لنز موتورایز Motorized zoom lens
این روزها دوربین‌های مداربسته‌ای تولید میگردند که فناوری موتورایز (motorized) بر روی لنز آن‌ها تعبیه گردیده است. و نیز لنزهای موتورایزی موجود می باشند که این ویژگی را دارند که به دوربین‌های مدار بسته باکس عادی وصل شده و آن‌ها را موتورایز نمایند.
اکنون منظور از موتورایز بودن لنز یا دوربین چیست؟
همان طور که در تصویر مشاهده می نمایید مهندسان بر روی لنز این دوربین‌ها موتور الکتریکی‌‌ای طراحی و نصب نموده اند که به شکل کنترل از راه دور دارای ویژگی های چرخش لنز، تنظیم فاصله کانونی، زوم و فوکوس اتوماتیک را می باشد. دقیقا بر عکس لنزهای وری فوکال که شما می بایست به کل دستی آن‌ها را تنظیم نمایید.
کاربران دوربین‌های مدار بسته مجهز به فناوری موتورایز این امکان را دارند که از طریق رابط وب، اپلیکیشن دوربین مداربسته بر روی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و دستگاه‌های کنترل از راه دور مانند WV-CU950 لنز دوربین خود را به آسانی تحت کنترل خود درآورند.
مزایای لنز موتورایز Motorized zoom lens
کارشناسان بر این باورند اگر تعداد دوربین‌های مدار بسته نظارتی شما بیشتر باشد، بهتر بوده همگی آن‌ها را از نوع موتورایز انتخاب نمایید تا به آسانی بتوانید بدون جا به جایی فیزیکی و تنظیمات دستی زمان‌گیر لنز دوربین‌های خود را از پشت سیستم تنظیم نمایید.
از دیگر فواید این نوع از دوربین ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• تنظیم زاویه دید لنز دوربین مدار بسته شما جهت استفاده از قابلیت های نرم افزار دوربین مداربسته مثل تشخیص چهره و…

• فوکوس اتوماتیک جهت تصویربرداری کاملا شفاف و فاقد تاری دید (از آن جایی که در لنزهای وری فوکال واضح سازی (فوکوس) امکان دارد به علت عملکرد در شرایط دمایی متفاوت تغییر نماید و یا تحت تاثیر لرزش‌های ناشی از وزش باد از بین برود، به همین علت کاربر با مشکلاتی روبرو خواهد شد)
• عدم نیاز به تنظیم دستی زاویه دید در زمان تغییر محل نصب دوربین
• امکان زوم اپتیکال لنز بدون نیاز به تنظیمات دستی
با توجه به مطالب ذکر شده، صاحبان امر و کارشناسان به شما خریدار گرامی توصیه می گردد به منظور صرفه اقتصادی و کنترل راحت تر، بهتر است دوربین‌هایی را انتخاب نمایید که به لنزهای موتورایز مجهز باشند.

دیدگاه خود را بنویسید