در حال بارگیری...
سنسور تشخیص حرکت PIR دوربین چیست؟
15 نوامبر

سنسور تشخیص حرکت PIR دوربین چیست؟

سنسور تشخیص حرکت PIR دوربین چیست؟

در سیستم های امنیتی و نظارت، مسئله شناسایی ورود افراد به نقطه خاصی از محل همیشه اهمیت خاصی دارد. به همین علت، در طول زمان، تکنولوژی های مختلفی که این کار را به شیوه های مختلف انجام می دهند، توسط سازندگان دوربین های CCTV اختراع شده اند. نمونه هایی از جمله فناوری هایی مانند تشخیص حرکت، عبور خط، تشخیص نفوذ.
یکی از جدیدترین فن آوری هایی است که در این زمینه توسعه یافته است که دقیق تر و مقرون به صرفه تر از روش های قبلی، فن آوری تشخیص حرکت PIR است. این تکنولوژی همچنین برای شناسایی ورودی موضوع به ناحیه غیر مجاز استفاده می شود. عملکرد این تکنولوژی بر اساس پاسخ حسگر به تغییرات در الگوی مادون قرمز موجود در سایت استوار است.
عملکرد سنسور PIR
سنسور PIR از سنسور مادون قرمز منفعل مشتق شده است، یعنی حسگر مادون قرمز غیر فعال است. معنی غیر فعال این است که حسگر خودش هیچ تابشی ندارد و فقط با جذب اشعه کار می کند. وظیفه این سنسور در دوربین اندازه گیری میزان اشعه مادون قرمز در محیط است. همانطور که می دانید، اشعه مادون قرمز برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست و تنها با تجهیزات خاص قابل شناسایی است.

همه بدنها به علت حرکت انرژی ذرات خود، اشعه مادون قرمز را منتشر می کنند. بدن انسان همچنین انرژی حرارتی خود را به صورت تابش مادون قرمز آزاد می کند. سنسور PIR به این تابش حساس است و هنگامی که یک فرد وارد منطقه ای که دوربین نصب شده است، حسگر شروع به زنگ هشدار، هشدار چشمک زدن مبهم و یا شروع به ضبط عملیات به کاربر می کند. می دهد
پارامترهای تعریف شده در این سنسور بسیار بالا هستند که نسبت به تغییرات الگوی تابش مادون قرمز در محیط حساس هستند و واکنش نشان می دهند به هر گونه تغییر در این الگوها. هنگامی که یک فرد وارد منطقه غیر مجاز می شود، در واقع با این الگوهای تابش تداخل می کند و باعث فعال شدن سنسور می شود. پاسخ حسگر به این تغییرات به دو دلیل است:
1. سنسور فعال هنگامی که سوژه وارد منطقه نظارت دوربین مدار بسته به علت اشعه مادون قرمز منتشر شده توسط بدن است.
2. اگر ما می خواهیم تابش مادون قرمز موضوع را نادیده بگیریم، با این حال، با ورود آن به ناحیه غیر مجاز، الگوی تابش موجود در آن نقطه به حالت قبلی تغییر می کند و باعث فعال شدن سنسور می شود.

دیدگاه خود را بنویسید