در حال بارگیری...
دوربین مدار بسته پنهان و نحوه تشخیص آن
15 نوامبر

دوربین مدار بسته پنهان و نحوه تشخیص آن

دوربین مدار بسته پنهان و نحوه تشخیص آن

 

دوربین های پنهانی معمولا زمانی استفاده می شوند که یک فرد مایل به نظارت بر رفتار فرد یا افراد مختلف و یا حفاظت از اموال یا تجهیزات باشد. دوربین های مدار بسته دوربین مخفی در بسیاری از اندازه ها و اشکال مختلف هستند که معمولا ساختار مشابه دوربین ندارند، به همین دلیل توجه آنها را جلب نمی کند.

کجا می دانید کجا دوربین مخفی است؟

 

آیا اتاق بازرگانی پرو، خریداری یک لباس که از آن خریداری کرده اید، یا یک اتاق یا مرکز پزشکی که بازدید می کنید، یک دوربین مخفی همواره یک مسئله بحث انگیز و ناراحت کننده برای برخی افراد است. پاسخ این است که یک دوربین به نام دوربین مخفی با ویژگی های عجیب و غریب وجود ندارد.

دوربین هایی که به عنوان دوربین های مخفی شناخته می شوند، در حقیقت پینکول یا دیگر دوربین های مینیاتوری هستند که به دلیل اندازه کوچک و کوچک آنها به عنوان دوربین مخفی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع دوربین ها معمولا دارای اندازه های مختلف هستند، کوچکترین اندازه آنها معادل مکعبی کوچک با مکعب شکر است.

به همین دلیل می توان آن را در اشیاء مورد نظر جاسازی کرد. البته، لازم به ذکر است که استفاده و نصب این نوع دوربین دوربین نیاز به مجوز قانونی دارد.

نحوه تشخیص دوربین های مخفی در محل

در حال حاضر، این سوال مطرح می شود که اگر سوء ظن های موجود حاکی از این باشد که یک دوربین در محل وجود دارد و با فرض دوربین مخفی در یک مکان باید انجام شود. یکی از راه حل های موجود برای کشف محل دوربین مخفی، این است که در اصل، سیم کشی باید نصب شود تا دوربین بتواند با رد سیگنال ها در محل، شناسایی شود. البته دوربین ممکن است بی سیم باشد و سیم کشی در محل وجود ندارد. پس چه باید بکنید؟

یکی از راه حل های نوآورانه این است که چراغ اتاق را خاموش کرده و محل دوربین را در تاریکی با استفاده از یک کارتن لوله ای و یک چراغ قوه شناسایی کنید. روش کار این است که لوله را روی یک چشم قرار دهید و چشم دیگرتان را ببندید، مانند هنگام استفاده از دوربین دوچشمی. با استفاده از چراغ قوه یا نور، محیط را بررسی کنید. هنگامی که محیط را از طریق لوله مشاهده می کنید، اگر نور کوچکی درخشان در این منطقه مشاهده می کنید، احتمال دارد که دوربین یک دوربین مخفی داشته باشد.

آیا تجهیزاتی وجود دارد که دوربین های مخفی را تشخیص دهند؟

به طور کلی، هیچ دستگاه خاصی برای این وجود ندارد. البته، دستگاه های بسیار پیشرفته وجود دارند که معمولا غیر عمومی هستند و برای اهداف خاص استفاده می شوند. به جز موارد فوق، تنها موارد موجود در این موارد عبارتند از:

  1. جستجو در محیط زیست: همانطور که در بالا ذکر شد، می توان از طریق ردیابی سیم ها یا جستجوی فیزیکی از اشیاء یا دیوارهای مکان برای کشف محل دوربین، شناسایی شد.
  2. با استفاده از برنامه: با استفاده از برخی از نرم افزارهای ساده و رایگان، می توانید حضور دوربین مدار بسته را با استفاده از تلفن همراه خود پیگیری کنید:

دوربین مخفی برای آندروید

پنهان دوربین آشکارساز برای IOS

استفاده از دوربین های مخفی

  • نظارت بر رفتارهای رفتاری و کارکنان در مشاغل خاص مانند مربی پرستار بچه یا پرستار
  • کنترل و نظارت بر دارایی های مهم و دارایی ها، چرا که اگر از دوربین دزدی منظم استفاده می کنید و آن را قطع کنید، بهتر است از دوربین مخفی استفاده کنید.
  • در موارد کیفری یا قانونی مانند فعالیت های پلیس

دیدگاه خود را بنویسید