در حال بارگیری...
دوربین مداربسته 360درجه یا چشم ماهی چیست؟
20 ژانویه

دوربین مداربسته 360درجه یا چشم ماهی چیست؟

دوربین مداربسته 360درجه یا چشم ماهی چیست؟

 

واژه Fish Fish معادل واژه Fisheye است. حدس زدن رابطه بین این دوربین ها و چشم های ماهی دشوار نیست. دوربین های عکاسی ماهی در واقع یک دوربین معمولی هستند که با لنز چشم ماهی مجهز شده اند و می توانند تصاویر را در تمام زوایا دریافت کنند.
استفاده از دوربین های چشم چشم ماهی
دوربین های چشم ماهی دارای برنامه های گسترده ای هستند. این دوربین ها می توانند بهترین حالت ممکن را در هر جهت ارائه دهند. این ویژگی می تواند نیاز به استفاده از تعداد زیادی از دوربین ها برای پوشش محیط را از بین ببرد.
استفاده از این دوربین ها در محیط هایی مانند سالن های بزرگ، سوله ها و مناطق تفریحی بزرگ بسیار راحت است. توجه داشته باشید که دوربین های چشمگیر معمولا دید در شب ندارند و در نور کم عکس خوبی ندارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که محیط اطراف را در موقعیت دوربین قرار دهید.
چه مکان هایی را نمی توان با دوربین های چشمی ماهی استفاده کرد؟
اگرچه استفاده از دوربین های چشمی ماهی بسیار مفید است، اما در نصب این دوربین ها محدودیت هایی وجود دارد. توصیه نمیشود چشم چشم ماهی را در این مکان نصب کرد:
ارتفاع سقف کم یا زیاد: با توجه به نوع چشم انداز چشم انداز دوربین های چشم چشم ماهی، این دوربین ها بهترین تصویر را برای شما در ارتفاع بین 3 تا 6 متر ایجاد می کنند. اگر ارتفاع بیش از حد یا بیش از حد بالا باشد، تصویر درستی نخواهید داشت.
سقف نامحدود: سقف نصب دوربین باید در حد امکان باشد. ناهمواری سقف باعث می شود تا بسیاری از زاویه دید دوربین خود را از دست بدهید.
نور محیط کم: با توجه به فاصله کانونی لنز دوربین، چشم ماهی و شکل لنز آن، این دوربین ها معمولا به نور بیشتری نیاز دارند از دوربین ها. استفاده از این دوربین ها در شرایط کم نور توصیه نمی شود.
محیط های بیرونی: دوربین های عکاسی ماهی به طور کلی ضد آب نیستند و لنزهای آنها بسیار حساس به گرد و غبار هستند. به طور کلی، استفاده از این دوربین ها در محیط های بیرونی توصیه نمی شود.

زاویه دید ماهی چشم
زاویه دید چشم ماهی ثابت است به این دلیل که لنز ثابت است.
برای بدست آوردن بهترین زاویه دید دوربین های چشم ماهی، باید آنها را در ارتفاع مناسب نصب کنید. نصب این دوربین ها در ارتفاع کمتر از 3 متر در سقف توصیه نمی شود.

دیدگاه خود را بنویسید