در حال بارگیری...
دوربین مداربسته بی سیم چیست؟
20 ژانویه

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

 

دوربین های بی سیم دوربین مداربسته به طور کلی به دو دستگاه بی سیم بی سیم و آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. هر یک از این سیستم ها برای انتقال اطلاعات از تکنولوژی کاملا متفاوت استفاده می کنند.
دوربین بی سیم آنالوگ
دوربین بی سیم آنالوگ توانایی انتقال سیگنال ها را با تبدیل سیگنال ها به سیگنال های رادیویی فراهم می کند. خروجی فرکانس این دوربین ها با توجه به محدوده آنها متفاوت است، اما امروزه استفاده آنها به حد زیادی محدود می شود.
دوربین های بی سیم آنالوگ، همراه با سادگی و هزینه کم، دارای اشکالات فراوانی هستند که کاربر را محدود می کنند.
در مرحله اول، سیگنال های این دوربین ها به شرایط محیطی و سر و صدا الکترومغناطیسی حساس هستند. در حقیقت، اگر موانع زیادی یا شرایط آب و هوایی مرطوب وجود دارد، سیگنال دوربین به شدت کاهش می یابد.
در مرحله دوم، مارک معتبر دوربین های دوربین مداربسته امروز به احتمال زیاد این نوع دوربین ها را تولید می کند و متاسفانه تنها دوربین های بی سیم موجود در بازار ایران دوربین هایی با مارک های نامعلومی هستند که عموما طول عمر طولانی ای ندارند.
دوربین بی سیم بی سیم (IP)
(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های فای، مقاله دوربین Wi-Fi را بخوانید.)
دوربین های LAN بی سیم معمولا برای انتقال داده ها از فناوری WIFI استفاده می کنند. این فن آوری به شما اجازه می دهد تا اطلاعات بسیار بیشتری را در سرعت بسیار بالاتر انتقال دهید. حساسیت انفجار دیجیتال نسبت به سر و صدا و شرایط محیطی کمتر حساس است.
با این حال، معمولا دوربین هایی که یک آنتن WiFi دارند، تعداد زیادی رسانه را ندارند و دوربین های دیجیتال حرفه ای باید برای استفاده حرفه ای استفاده شوند.
چرا استفاده از دوربین های بی سیم محدود شده است؟
استفاده از دوربین های بی سیم بسیار کمتر از دوربین های CCTV معمولی است. این منطق منطقی است. این دوربین ها ثبات کلی را ندارند. به خصوص در مورد دوربین های بی سیم آنالوگ، این بسیار قابل درک است.
فرستنده های آنالوگ و دیجیتال
داده های آنالوگ یا دیجیتال می توانند برای ارسال اطلاعات از طریق فرستنده های آنالوگ یا دیجیتال استفاده شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرستنده، شما می توانید مقالات را از فرستنده رادیو آنالوگ CCTV یا Nano Station بخوانید.

دیدگاه خود را بنویسید