در حال بارگیری...
برد دید دوربین مداربسته انالوگ چقدر است؟
27 ژانویه

برد دید دوربین مداربسته انالوگ چقدر است؟

برد دید دوربین مداربسته انالوگ چقدر است؟

 

شناسایی چهره
این بار، ما از سوال می پرسیم که چقدر دوربین می تواند چهره انسان را تشخیص دهد. (معمولا پرسش سوال به شرح زیر است)
در پاسخ به این سوال، فاصله بین دوربین 400TVL با یک لنز 3.6 میلی متری حدود 3 متر و حدود 4 متر برای یک دوربین 700TVL در شرایط نور و مناسب است. شما می توانید از یکی از روش های زیر برای رسیدن به برنده خود استفاده کنید:
اولین استفاده از یک لنز با فاصله کانونی بلندتر است. به عنوان مثال، یک لنز 6 میلیمتری زاویه دید تصویر را کاهش می دهد، و آن را برای شما بزرگ می کند. این طیف مشاهده شما را افزایش می دهد. نقص این است که زاویه دید دوربین را کاهش دهد.
دوم استفاده از دوربین های با کیفیت بالاتر است. برای دستیابی به کیفیت بالاتر، شما باید به دوربین های شبکه یا دوربین های HD آنالوگ بپردازید تا کیفیت تصویر 8 مگاپیکسلی فراهم شود.
معمولا برای استفاده بهینه از دوربین ها، آنها به گونه ای نصب شده اند که مردم باید از طریق آنها عبور کنند تا وارد مناطق حساس شوند. به عنوان مثال، دوربین در یک ساختمان در نزدیکی درب ورودی یا درب آسانسور نصب شده است تا امکان ورود به ساختمان بدون نزدیک شدن به دوربین فراهم شود.
توجه داشته باشید که ایجاد نور مناسب برای دوربین نیز می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت تصویر خروجی شما داشته باشد.
متن را بخوان
خواندن متن به تشخیص چهره نیاز به جزئیات بیشتر در تصویر. با این حال، شما باید مشخص کنید که متن شما چگونه است و چگونه نوشته شده است. متن کوچکتر و خط بیشتر پیچیده تر است، سخت تر آن است که آن را در تصویر بخوانید. این به دلیل محدودیت های کیفیت تصویر توسط دوربین های آنالوگ امکان پذیر نیست. اما اگر شما نیاز دارید، می توانید از لنز کاملا بسته در محل مورد نیاز برای خواندن متن استفاده کنید.
به طور کلی، نمی توان از متون CCTV خواند. اگر قبل از مشاوره با دوربین، نیاز به این منطقه دارید، مطمئن شوید که مشورت با کارشناسان را انجام دهید، تصویر را نمونه برداری کنید و امکان خواندن متون را بررسی کنید.
پلاک را بخوان
خواندن یک شماره مجله نیز یک نوع خواندن متن در نظر گرفته می شود، با این تفاوت که اندازه متن نسبتا بزرگ است، همیشه با یک فونت نوشته شده و در همان مکان قرار دارد. یک دوربین آنالوگ با یک لنز 4 میلیمتری و کیفیت 700 TVL می تواند پلاک را تا 3 متر در شرایط خوب بخواند. اگر به زمان بیشتری نیاز دارید، باید یک لنز را انتخاب کرده یا از دوربین شبکه استفاده کنید.
فعالیت های مردم
مشاهده فعالیت های افراد در محیط زیست یکی از کاربردهای عمومی سیستم CCTV است. این جزئیات بسیار کمتری نیاز دارد. حتی با یک دوربین آنالوگ با کیفیت متوسط، شما قادر به شناسایی حرکات و فعالیت های افراد و ماشین ها در محیط زیست خواهید بود. با یک دوربین آنالوگ با کیفیت به طور متوسط، شما قادر خواهید بود به راحتی فعالیت های مردم تا 10 متر را شناسایی کنید.

دیدگاه خود را بنویسید