در حال بارگیری...
انتخاب محل مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR
28 آگوست

انتخاب محل مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

انتخاب محل مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

تجهیزات امنیتی به مثابه چشم و گوش یک محل به حساب می آیند. وقوع هر حادثه و رخدادی در محل مورد نظر بوسیله دوربین های مداربسته ثبت و در دستگاه های ضبط (NVR یا DVR) ضبط می شود و در شرایط ضروری هشدار های لازم بوسیله این سیسیتم به کاربر خواد رسید. به این علت می بایست محل مناسبی را جهت نصب این تجهیزات در نظر بگیرید که از دید سارقین، افراد خرابکار و یا هر عامل خارجی دیگری در امان باشد.
نخست می بایست بدانید که چه از یک سیستم مداربسته آنالوگ استفاده می نمایید و چه از دوربین های IP یا تحت شبکه هر دو این سیستم ها می توانند در معرض خطر دستکاری و تخریب قرار بگیرند. براساس یک تصور غلط عده ای از کاربران تصور دارند که در نصب دوربین های دیجیتال از سیم و کابل کشی استفاده نمی شود. پس خطر قطع و دستکاری کابل ها و سیم ها در این سیستم ها وجود ندارد. ولی این تصور کاملا اشتباه بوده و در نصب دوربین های تحت شبکه هم از کابل های شبکه و کابل برق استفاده می شود.
همانطور که میدانید دستگاه DVR جهت ضبط تصاویر ویدئویی مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت کلی محل ذخیره سازی و مدیریت تمامی اطلاعات ارسالی از دوربین ها می باشد. به این علت از حساسیت بالایی برخوردار بوده و لازم است در مکان مناسبی دور از دسترس افراد متفرقه و دیگر عوامل فیزیکی قرار گیرد. در ادامه به معرفی مکان هایی که برای نصب ان مناسب هستند می پردازیم:
دستگاه های ضبط ویدئویی همچون NVR یا DVR اجزای اصلی ذخیره سازی فیلم ها می باشند و به عنوان یک مرکز نظارت عمل می نمایند. این دستگاه ها همیشه هدف خیلی از سارقین و افراد خرابکار قرار می گیرند؛ پس الزامی است که حتما در مکان مناسبی قرار بگیرند:

استفاده از باکس ها و محفظه های قفل دار
برخی از کاربران از محفظه های قفل دار استفاده می نمایند که می تواند روش جالبی باشد. ولی این مسئله هم وجود دارد که خود این محفظه می بایست در کجا قرار بگیرد که در این رابطه باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:
نقطه ای را انتخاب نمایید که جهت کابل کشی ها مناسب باشد.
اطمینان حاصل نمایید که نقطه مورد نظر دارای تهویه مناسبی است.
مکان مورد نظر به دور از مواد اشتعال زا باشد.

DVR یا NVR را در اتاق زیر شیروانی یا سقف قرار دهید
محل دیگری که می توانید دستگاه خود را در آن قرار دهید سقف اتاق یا استفاده از اتاق های زیر شیروانی می باشد(در صورت وجود). در این صورت امکان دارد کمی کابل کشی های مربوطه دشوار به نظر بیایند و یا حتی جهت دسترسی به اطلاعات موجود در دستگاه مجبور به استفاده از نردبان شوید ولی دسترسی سارقین به اطلاعات شما تا حد زیادی کم خواهد شد.

مخفی کردن آنها در داخل دیوار یا سقف کاذب
سقف ها و دیوار های کاذب هم می توانند مکان مناسبی جهت سیستم مداربسته شما باشند و حتی می توانید بعد از قرار دادن دستگاه خود درون آنها با وسایل تزئینی مثل قابل عکس ساعت دیواری یا آویزهای تزئینی سقفی آنها را بپوشانید که جلب توجه نکند.

از کمد(لباس، اسناد و مدارک و …) یا قفسه های کتاب استفاده نمایید
چنانچه سیستم مداربسته در منزل می باشد می توانید از یک کمد بی اهمیت که کمتر از آن استفاده می نمایید جهت مخفی نمودن سیستم خود استفاده نمایید و یا می توانید آن را در قفسه های کتاب قرار داده و اطرافش را با وسایل دکوری بپوشانید که در معرض دید نباشد.
در انتها لازم به ذکر بوده که امکان دارد سارقین به سراغ ردیابی سیم و کابل کشی های دوربین رفته و از این طریق اتصال دستگاه ها با یکدیگر را قطع نمایند پس بهتر است از وسایلی جهت پنهان سازی سیم ها کابل ها استفاده نمایید. برای نمونه می توانید آنها را در داخل دیوار ها یا قرنیز ها کار گذاری کنید.

دیدگاه خود را بنویسید