در حال بارگیری...
انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای زمستان
28 آگوست

انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای زمستان

انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای زمستان

دوربین های مداربسته مناسب فصل زمستان مخصوصا انواع Outdoor آنها که در محیط های خارجی نصب می گردند می بایست در مقابل شرایط آب و هوایی نامطبوع مثل بارش برف، وزش باد، گرد و غبار، باران، سرمای شدید و … مقاوم باشند.

1: پیش از آنکه دوربین مداربسته خود را انتخاب نمایید شرایط آب و هوایی و میزان دمای منطقه مورد نظر را بررسی نمایید چرا که دوربین هایی که می توانند شرایط سخت سرمایی یا گرمایی را تحمل نمایند امکان دارد قیمت بالایی داشته باشند. اقدام صحیح این بوده که دوربینی را بخرید که بتواند زمستان نقطه سکونت شما را تحمل نماید. برای نمونه الزامی نیست که دوربینی بخرید که تحمل دمای سرد آن تا منفی 60 تا 80 در جه باشد هنگامی که سردترین دمای منطقه سکونتتان فقط تا منفی 5 درجه می باشد.

2: دمایی که دوربین در آن عملکرد مناسبی داشته را در نظر بگیرید
هر دوربین مداربسته مجموعا دارای یک سری ویژگی ها یا شرایط کار می باشد که عمئما در بخش مشخصات یا کاتالوگ دستگاه به آن اشاره می گردد که دمای مناسب جهت بهترین عملکرد دوربین هم در آن عنوان شده است. دمای مناسب جهت عملکرد صحیح در انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه با یکدیگر تفاوت دارد. بعضی از دوربین های مداربسته می توانند در رنج های دمایی 55+-10- هم عملکرد خوبی داشته باشند. بعضی حتی می توانند در سرمای سخت و رنج دمایی منفی 30 یا منفی 40 درجه هم بدون اختلال کار کنند. در واقع، بعضی از دوربین ها و سیستم های امنیتی می توانند در دماهای بسیار بیشتر و یا بسیار کم تر از درجه حرارت اعلام شده هم عملکرد خوبی داشته باشند.
ولی اگر دوربین یا سیستم مداربسته خود را مستقیما در نزدیکی یک منبع گرمایی شدید مثل کوره یا بخاری قرار دهید امکان دارد به دوربین شما آسیب رسانده و سبب مختل شدن و یا حتی سوختن آن گردد.

3: با توجه به مکان نصب(outdoor یا indoor ) دوربین یا سیستم مداربسته خود را انتخاب کنید.
چنانچه می خواهید دوربین مداربسته خود را در محیط های خارجی نصب نمایید همواره مدلی را انتخاب کنید که دارای استاندارد مقاومت در مقابل شرایط آب و هوایی سخت و دشوار می باشد. برای نمونه اگر می خواهید دوربین خود را در پارکینگ، گاراژ، حیاط روباز و .. قرار دهید می بایست حداقل دارای استاندارد IP66 باشد. تحت این استاندارد دوربین شما می تواند در باد، باران، گرد و غبار و … عملکرد قابل قبولی داشته باشد. اگر دوربین مورد نظر را جهت نصب در محیط های داخلی می خواهید دیگر نیازی به نگرانی در مورد دما و شرایط کار آن نخواهید داشت. چون عموما در داخل از سیستم های گرمایشی مناسب استفاده می گردد.

دیدگاه خود را بنویسید